Jak się zalogować do poczty mając włączone dwuetapowe logowanie?

Od momentu włączenia dwuetapowego logowania Twoje konto jest dodatkowo zabezpieczone. Aby się na nie zalogować musisz dodatkowo potwierdzić to logowanie w darmowej aplikacji Poczta Interia, która została połączona z kontem przy aktywowaniu dwuetapowego logowania, lub poprzez kod wysyłany SMS na Twój numer telefonu.

1. Podaj swój adres email oraz hasło przy logowaniu do konta.


2. Po kliknięciu "zaloguj się" zostaniesz przeniesiony na nowy ekran, który informuje że konto jest zabezpieczone dwuetapowym logowaniem i konieczna jest weryfikacja.

Na tym etapie można zaznaczyć checkbox "nie pytaj ponownie na tym urządzeniu" aby na tym konkretnym urządzeniu nie było potwierdzania weryfikacji logowania. Zalecamy używać tej opcji tylko jeśli masz pewność, że nie korzysta z niego osoba trzecia.


3. Powiadomienie zostanie wysłane automatycznie na urządzenie, które wcześniej zostało sparowane z kontem. Po kliknięciu powiadomienia zostanie pokazana plansza jak niżej. Jeśli powiadomienie z jakiegoś powodu nie dotarło, możesz użyć przycisku "Wyślij ponownie" lub kliknąć "Inne sposoby logowania" i potwierdzić się za pomocą SMS.

Na tym etapie możesz potwierdzić, że to Ty się logujesz na konto lub odrzucić logowanie.

4. W przypadku wykorzystania opcji "Inne sposoby logowania" pojawi się plansza z możliwością wysłania SMS. Aby SMS został wysłany konieczne jest kliknięcie przyciski "Wyślij kod SMS".

5. Po kliknięciu przycisku SMS zostanie wysłany na podany wcześniej numer i kod z SMSa trzeba przepisać na planszy, która się wyświetli:


6. Zarówno po akceptacji w aplikacji lub akceptacji poprzez SMS zalogowanie będzie poprawne i zostaniesz przeniesiony na swoje konto w poczcie.
Oceń czy byliśmy dla Ciebie pomocni

  • Przepisz kod z obrazka.
    (6 znaków)

  • przepisz kod z obrazka