Jak uruchomić dwuetapowe logowanie?

Uruchomienie dwuetapowego logowania na koncie

Do aktywacji dwuetapowego logowania potrzebujesz posiadać bezpłatną aplikację Poczta Interia. Po aktywacji w tej aplikacji będziesz mógł potwierdzać logowanie na swoje konto. Pamiętaj, by w aplikacji być zalogowanym na swoje konto oraz mieć włączone powiadomienia!

1. Zaloguj się do swojego konta na stronie poczta.interia.pl na komputerze lub laptopie.

2. Po zalogowaniu do poczty należy w prawym dolnym rogu wybrać opcję Ustawienia (koło zębate), a następnie kliknąć w "Główne ustawienia".


3. W Głównych Ustawieniach należy wybrać opcję "Bezpieczeństwo".


4. W kolejnym kroku należy suwakiem aktywować dwuetapowe logowanie.

5. W celu autoryzacji należy wprowadzić hasło do Twojego konta i kliknąć "Dalej"


6. Pojawi się plansza jak niżej, z instrukcją co zrobić gdy nie masz aplikacji jeszcze.

Pobierz lub zaktualizuj swoją aplikację jeśli to konieczne. Aplikacja jest niezbędna do aktywacji dwuetapowego logowania. Kiedy upewnisz się, że jest pobrana należy nacisnąć "Mam już aplikację" i zalogować się w niej aby powiązać urządzenie. Pamiętaj, że w aplikacji musisz być zalogowany na to samo konto.

7. Na Twoim ekranie na komputerze pojawi się plansza, w której zostaniesz poproszony o podanie lub potwierdzenia Twojego numeru telefonu.

8. Po podaniu lub potwierdzeniu, należy nacisnąć przycisk "Wyślij kod". Na Twój numer telefonu zostanie wysłany kod SMS, a na ekranie komputera pojawi się plansza z informacją, że teraz musisz sprawdzić powiadomienie w swojej aplikacji.


9. W aplikacji natomiast pojawi się ekran z koniecznością wprowadzenie 6 cyfrowego kodu PIN wysłanego SMSem na podany wcześniej numer:

10. Po wprowadzeniu kodu autoryzacyjnego w aplikacji urządzenie zostanie powiązane i będzie ono służyło do autoryzacji logowań na kolejnych urządzeniach.


11. Od tego momentu logując się na innych urządzeniach do konta będzie wymagana autoryzacja logowania w aplikacji lub poprzez kod SMS. 


Zobacz jak zalogować się gdy masz włączone dwuetapowe logowanie na swoim koncie.


Jeśli Twoja aplikacja nie wyświetla powiadomień to sprawdź:

1.  Jak włączyć powiadomienia na urządzeniach z systemem Android

2.  Jak włączyć powiadomienia na urządzeniach firmy Apple


Oceń czy byliśmy dla Ciebie pomocni

  • Przepisz kod z obrazka.
    (6 znaków)

  • przepisz kod z obrazka